Irena Women’s Run to bieg tylko dla kobiet, który w tym roku, z okazji imienin Ireny Szewińskiej, został rozegrany 20 października.
Sportowo-artystyczna reprezentacja naszej szkoły wystartowała w biegu na 5 km oraz zaprezentowała fragmenty programu przygotowanego na niedawny jubileusz 70-lecia szkoły i 20-lecia nadania imienia. Na biegowej scenie pojawił się również nasz niezawodny absolwent – Maciek Komorowski z zespołem Carol Markovsky.

Trasa tegorocznej 9. edycji biegu wiodła przez malownicze tereny Zielonej Agrykoli i Łazienki Królewskie. Najlepsza z naszych zawodniczek Julia Wilczyńska zajęła 4. miejsce w swojej kategorii wiekowej K16, i 24. w klasyfikacji ogólnej, a startowała u boku takich sław sportu jak Dominika Stelmach - mistrzyni świata w biegach górskich, triumfatorka biegu Wings for Life, czy Wanda Panfil - lekkoatletka, olimpijka z Seulu i Barcelony.
Na mecie biegu panie witali utytułowani lekkoatleci m.in.: Bogusław Mamiński -organizator biegu, Jacek Wszoła, Janusz Gerard Pyciak - Peciak, Marian Woronin i Janusz Szewiński, którzy dekorowali zawodniczki pamiątkowymi medalami.
W biegu wystartowało ok. 1000 kobiet.
My zaś dostaliśmy zaproszenie na kolejny, jubileuszowy, X Irena Women’s Run, już za rok.
Pobiegniemy.
Dla naszej Patronki.