We wtorek,5.03.2019r. w naszej szkole odbyły się Warsztaty konsultacyjne z udziałem przedstawiciela Aktywnych Szkół MultiSport (ASM). Celem spotkania było wypracowanie tzw. Planu treningowego.

Nasza szkoła pomyślnie przeszła pierwszy etap Kwalifikacji, tym samym znaleźliśmy się w Rozgrzewce. Jednym z jej elementów są właśnie Warsztaty konsultacyjne, w czasie których rozmawialiśmy o aktywności dzieci i pomysłach na Plan treningowy, czyli zestaw prostych działań mających na celu zwiększenie poziomu codziennej aktywności fizycznej naszych dzieci.

Wyniki wielu badań dowodzą, że aktywne dzieci radzą sobie lepiej, nie tylko na WF-ie. Są silniejsze psychicznie i fizycznie, a także mają większą łatwość przyswajania wiedzy.

Szkoła jest miejscem, w którym dzieci spędzają dużą część dnia, dlatego tak ważne jest, by było to miejsce sprzyjające codziennej aktywności. Zależy nam na tym, by nasi uczniowie mieli energię do działania i chęć do nauki, dlatego w trosce o ich prawidłowy rozwój wspólnie zastanawialiśmy się co zrobić, by ruszały się więcej.

Bardzo cieszy nas wysoka frekwencja podczas spotkania, w którym udział wzięli przedstawiciele kadry pedagogicznej, rodziców, a także sami zainteresowani, czyli uczniowie.

Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie w tworzenie planu!