Jak widzi twój mózg, co widzą Twoje oczy? Wykład z pogranicza matematyki i neurologii Profesora Iana Stewarta odbył się 12.04.2018r. na Wydziale Nauk Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej. Profesor z Warwick został zaproszony na dziesięciolecie wydziału i z tej też okazji został uhonorowany kryształowym dwunastościanem.

Świadkami tego niezwykłego wydarzenia byli uczniowie klas realizujących innowację Matematyczna Głębia oraz absolwenci naszego gimnazjum, obecne uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Pułtusku.

Profesor znany jest ze swej pisarskiej działalności popularyzowania nauki – wydał ponad 80 książek, w tym Nauka świata Dysku (z Terrym Prachettem), Gabinet Matematycznych zagadek, Jak pokroić tort…, Listy do młodego matematyka, Czy bóg gra w kości oraz wiele innych.

Laudację, pełną zabawnych sytuacji dotyczących prof. Stewarta, wygłosił doktor na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego Krzysztof Ciesielski. Na uroczystości byli rektor i prorektorzy Politechniki, dziekani wydziałów oraz wielu wspaniałych matematyków, jak prof. Michał Szurek i dr Barbara Roszkowska -Lech, której zawdzięczamy zaproszenie.

Po wykładzie mieliśmy okazję wysłuchać pięknego koncertu w wykonaniu Polskiego Kwartetu Fletowego, a następnie była chwila na osobistą rozmowę z Profesorem oraz autografy i pamiątkowe zdjęcie.

1. Angielski naszych uczniów jest the best!!