W ramach projektu „Ocalmy od zapomnienia naszą małą Ojczyznę” realizowanego przez Stowarzyszenie „Z Serca” dla dzieci i młodzieży Zespołu Szkół nr 4 w Pułtusku odbyły się warsztaty historyczne „Moje miasto dawniej i dziś” prowadzone przez Pana Radosława Lolo - doktora nauk humanistycznych w zakresie historii, który bada dzieje Mazowsza w epoce nowożytnej, a także przez pracowników Archiwum Państwowego w Pułtusku.

Podczas zajęć uczniowie poznali patriotyczną historię Pułtuska, miejsca i zabytki, wzmacniając i poprawiając w ten sposób dostęp do wiedzy historycznej i patriotycznej, zwłaszcza na temat ich małej Ojczyzny. Dzięki udziałowi w warsztatach ich uczestnicy rozwinęli  poczucie przynależności do społeczności lokalnej oraz regionalnej.

Odbyły się także konkursy i warsztaty kulinarne. Kolejne, równie ciekawe wydarzenia, jeszcze przed nami!