Boże Narodzenie to czas szczególny. Okazja, żeby zatrzymać się w codziennej gonitwie, żeby zobaczyć człowieka w Nowonarodzonym, ale także zauważyć tego obok siebie. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt 17 grudnia 2019 r. uczniowie świetlicowego koła teatralnego wraz z nauczycielami przygotowali uroczyste Jasełka. W godzinach przedpołudniowych odbyły się spotkania z uczniami klas 0-3, po południu przybyli zaproszeni goście - rodzeństwo, rodzice, dziadkowie młodych aktorów.

W niezwykłej atmosferze zgromadzeni mogli wspólnie przeżywać wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Podczas Jasełek dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Świetności inscenizacji dodały pastorałki, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Życzymy wszystkim zdrowych, pełnych magii, ciepła i niezapomnianych chwil Świąt Bożego Narodzenia.

Niech to będą Wasze piękne Święta.