314527324 684761103244303 9012879828581905350 n 314626493 861667701516109 8651356022125453321 n

Wczoraj, 18.XI.2022r.w Pałacu "Noce i Dnie" w Nowej Pogorzeli odbył się UROCZYSTY KONCERT PODSUMOWUJĄCY I KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH "Młodzi śpiewają dla Niepodleglej", zorganizowany przez Stowarzyszenie "KOBIETY WSPIERAJĄ KOBIETY", do udziału którego zgłosiło się 150 wykonawców ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z 12 powiatów.
Naszą szkołę reprezentowała MAJA GĄSZCZ z kl. VII a, która w przesłuchaniach konkursowych wykonała utwór "Warto jest wierzyć". Maja podczas uroczyśtości, w towarzystwie Rodziców i opiekuna muzycznego-Renaty Golatowskiej, odebrała NAGRODĘ za III MIEJSCE w kat. kl. IV-VIII szkoły podstawowej z rąk Pani Senator Marii Koc. GRATULACJE!!!

forum 112022
Trwa  IV Międzynarodowe Forum Nowatorstwa Pedagogicznego, będącego jednocześnie przygotowaniem do realizacji LIGI DEBAT SZKOLNYCH.
I etap już niebawem. Kolejne dwa w lutym i kwietniu.
Przed nami nowe wyzwanie, więc trzymajcie kciuki.

plakat czyste

"Jesteśmy częścią przyrody" to jedna z myśli przewodnich pracy pułtuskiej „Czwórki”. Z tym większą satysfakcją podjęliśmy się współorganizacji projektu Wojewody Mazowieckiego „Czyste Mazowieckie-2022”.

Organizatorem projektu był Konstanty Radziwiłł, Wojewoda Mazowiecki, a finansowanie zapewnił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Współorganizatorami byli: Samorząd Gminy Pułtusk i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku, a partnerem przedsięwzięcia - Lasy Państwowe.

2 zdj

Kolejne szkolenie w SP4 w ramach realizowanego projektu Future Classrooms` Leadership – FCL współfinansowanego przez Unię Europejską. W dniu 13.09.2022 r. grupa nauczycieli, która uczestniczyła w szkoleniu na Sycylii pt: „Narzędzia ICT w uczeniu się i nauczaniu”, dzieliła się zdobytą wiedzą z innymi nauczycielami. Poruszane tematy podczas szkolenia dotyczyły: roli ICT w uczeniu się, planowania szkoleń, efektów komunikacji werbalnej/niewerbalnej w wirtualnych spotkaniach, korzyści i skutecznych strategii wizualizacji w uczeniu się oraz metod i strategii cyfrowych w nauce. Czekamy na kolejne wartościowe szkolenia oraz dawkę praktycznej wiedzy.

online meeting 1

Trzecie spotkanie online projektu FCL (2021-1-PL01-KA220-SCH-000032614) odbyło się w dniu 30 sierpnia 2022. Partnerzy mieli okazję przedyskutować i ocenić ostatnie działania, a także zaplanować  nadchodzące tygodnie pracy nad projektem. Zespół projektowy skoncentrował się głównie na Cyfrowej Analizie Potrzeb Edukacyjnych jako materiale do rozpoczęcia pracy nad Przewodnikiem Future Classroom (R1). Dzięki przewodnikowi uczniowie i nauczyciele będą mogli zastosować nowe narzędzia i uczynić naukę bardziej efektywną. Będzie to również
rodzaj inspiracji dla innych grup odbiorców.
Co niezwykłe, książka zostanie stworzona przez wszystkich partnerów dzięki wiedzy zdobytej w trakcie projektu i ostatecznie pięciu szkoleniom. Powstaną  dwie wersje książki: wirtualna i drukowana.
Jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania i efektywną pracę .