Któż nie grał kiedykolwiek w jakąś grę? Dawno? Jako dziecko?

Właśnie. Dzieci i młodzież uwielbiają grać. I wbrew pozorom nie jest im potrzebny do tego komputer czy smartfon. Okazuje się, że młodzi ludzie pokochali planszówki, lubią grać, współzawodniczyć, a przy okazji być razem i cieszyć się towarzystwem innych graczy.

Z tą właśnie myślą stworzyliśmy w świetlicy Klub Gier Planszowych.

Dzięki pomocy dzieci i rodziców, którzy przynieśli nowe i zapomniane planszówki, dzięki współpracy z wydawnictwem Granna oraz Departamentem Edukacji Publicznej IPN, a także korzystając z udostępnionych przez nauczycieli i przyjaciół szkoły gier z własnych zbiorów stworzyliśmy bibliotekę gier planszowych.

I … gramy! A przy okazji rozwijamy wyobraźnię, współpracujemy, rywalizujemy, relaksujemy się, uczymy, myślimy logicznie, analizujemy, słowem: rozwijamy się. I w zasadzie o to nam chodzi.

A jeśli ktoś chciałby nas wspomóc, zapraszamy. Może przetrząsając przepastne szafy lub buszując w czeluściach strychów znajdziecie jakieś zapomniane planszówki …, może nieznane?

Zapraszamy! Wejdź do gry!