Wymiana pocztówkowa to świetny pomysł na oderwanie się od wirtualnego świata. W dobie wszechobecnych komputerów i Internetu zanika umiejętność porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek i listów należy już do rzadkości, szczególnie wśród młodego pokolenia.

W bieżącym roku szkolnym nasza świetlica przystąpiła do ogólnopolskiej akcji wysyłania kartek pocztowych do świetlic w całej Polsce. Akcja polega na tym, że dzieci ze szkoły zainteresowanej programem wymieniają się kartkami pocztowymi z uczniami innych szkół biorących udział w projekcie.

Bez wątpienia, wymiana pocztówkowa jest nietuzinkową formą nauki geografii. Dzieci oglądając widokówki z różnych części kraju mają możliwość poznania innych regionów, miast, miejscowości, ich ciekawych zakątków, zabytków oraz położenia na mapie. Możliwość nawiązania kontaktu z rówieśnikami z pewnością otwiera dzieci na świat i nowe przyjaźnie oraz zapewnia radosne oczekiwanie na przychodzące pocztówki.