W czerwcu 2020 r. zakończyliśmy realizację projektu – „Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy” pod patronatem Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej we współpracy z Gminą Pułtusk. Projekt polegał na pracy z wykorzystaniem innowacyjnej platformy zeszyt.online,  wspomagającej rozwiązywanie zadań matematycznych w systemie, który za pomocą sztucznej inteligencji  kontrolował na bieżąco postęp ucznia  oraz kierował dalszą jego nauką. W projekcie brali udział uczniowie klasy 4a i 4b.

W ramach wzorowej  współpracy naszej szkoły z uczelnią, mimo zakończenia projektu, otrzymaliśmy możliwość kontynuowania pracy również w bieżącym  roku szkolnym w klasie 5a oraz  rozszerzenia platformy dla uczniów klasy 6f i 6g.

Serdecznie dziękujemy Politechnice Warszawskiej oraz Gminie Pułtusk za umożliwienie naszym uczniom  zgłębiania tajników matematyki - królowej nauk,  podnoszenie wyników edukacyjnych oraz budowanie u uczniów pozytywnego nastawienia do przedmiotu.