Drodzy Uczniowie,

wkrótce Wielkanoc - święta nadziei i odrodzenia. W ramach przygotowań do tego szczególnego czasu tradycyjnie proponujemy Wam konkurs na kartkę świąteczną.
Konkurs ten będzie siłą rzeczy inny od dotychczasowych. Nie możemy się spotkać osobiście, nie możecie też dostarczyć do szkoły swoich pięknych kartek.
Ale podejmijcie to wyzwanie, przygotujcie kartki wielkanocne najlepiej jak potraficie; technika jest dowolna - może to być kartka przygotowana w programie graficznym, może być wykonana tradycyjnie, może być sfotografowana kompozycja … .
Do nas, na podany w regulaminie adres e-mail przyślijcie tylko zdjęcie kartki lub plik graficzny. Ważne żeby zdjęcie nadawało się do publikacji (miało proste boki, było dobrze oświetlone itp.). Jeśli nie dacie rady sami poproście o pomoc rodziców, lub starsze rodzeństwo.
Pamiętajcie! jedna z kartek zostanie wykorzystana jako oficjalna kartka z życzeniami wysyłana do instytucji współpracujących ze szkołą i przyjaciół szkoły.
Zapraszamy, zapoznajcie się z regulaminem i do dzieła.
Na Wasze kartki czekamy do 31 marca 2020r. do godz. 1200

Regulamin konkursu na „NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ”

CEL KONKURSU:

• Popularyzowanie polskich tradycji świątecznych
  • Umożliwienie uczniom zaprezentowania swojego talentu
  • Rozwijanie zdolności plastycznych dzieci i młodzieży

ZASADY UCZESTNICTWA:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4
im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku w 2 kategoriach: klasy: 0 – IV i klasy V - VIII.

2. Uczestnik konkursu wykonuje jedną kartkę świąteczną. Format i technika wykonania: dowolne. UWAGA: ze względu na to, że kartki będą dostarczane przez uczestników tylko drogą elektroniczną, proszę o dostosowanie techniki do możliwości przesłania projektu kartki.

3. Jury powołane przez dyrektora szkoły dokona oceny prac w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria – klasy 0-III

II kategoria – klasy IV – VIII

4. Kryteria oceny prac:

- poziom artystyczny wykonanej pracy

- oryginalność, pomysłowość, estetyka wykonania

- samodzielność wykonania oraz inwencja twórcza autora

5. Autor najciekawszej pracy w każdej kategorii zostanie wyróżniony nagrodą Dyrektora szkoły.

6. Wybrana praca, spośród prac nadesłanych na konkurs, będzie oficjalną kartką z życzeniami wysyłanymi do instytucji współpracujących ze szkołą i przyjaciół szkoły. Organizator zastrzega sobie możliwość wykorzystania fragmentu projektu.

7. Prace konkursowe należy przesłać do 31 marca 2020r. do godz. 1200 na adres poczty elektronicznej:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Praca spełniająca warunki techniczne określone w p. 8 regulaminu musi zostać przesłana w postaci pliku stanowiącego załącznik do wiadomości e-mail. W treści wiadomości należy podać dane identyfikacyjne ucznia (imię i nazwisko, klasa).

8. Warunki techniczne nadsyłanych prac.
Kartka zgłoszona do konkursu musi mieć formę cyfrową:
- być w formacie obrazu .JPG lub .TIFF lub .PNG
- nie może przekraczać 1920x1080 pikseli, jednak krótszy bok nie może być mniejszy niż 800 pikseli.
- rozmiar pliku nie może przekraczać 2 MB.

9. Termin ogłoszenia wyników – do 6.04.2020r.

10. Decyzje jury są ostateczne.

11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikowania prac konkursowych.