Naszą „Drogę do Niepodległej” zaprezentowaliśmy na konferencji w Ciechanowie.

16 maja 2018r., w związku z obchodami „Roku dla Niepodległej”, mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w konferencji „Wychowanie ku wartościom jako nieustające wyzwanie i zadanie szkoły” zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegaturę w Ciechanowie.

Wystąpiliśmy jako jedna z czterech szkół, prezentując nasz autorski spektakl „Droga do Niepodległej”. Powstał on w ramach projektu „Za kurtyną dziecięcej wyobraźni”, zrealizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku, finansowanego ze środków Fundacji PZU pozyskanych przez Stowarzyszenie „Z Serca” działające przy szkole. Pełen symboliki spektakl łączący w sobie elementy słowa, muzyki, światła i tańca powstał przy współpracy I LO CN-B im. 13. Pułku Piechoty w Pułtusku.