W dniu 10 maja 2018 roku w naszej bibliotece w ramach obchodów Tygodnia Biblioteki Szkolnej odbyły różnorodne akcje czytelnicze, propagujące zainteresowanie książką i rozwijające zamiłowanie do literatury. Czytelnicy mieli okazję uczestniczyć w Maratonie Czytania, gdzie każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności ciekawej interpretacji tekstu literackiego.

Odbyły się również różnorodne konkursy promujące czytelnictwo.

W Konkursie Pięknego Czytania, wzięli udział uczniowie klas I – III. Jury w składzie panie Magdalena Piekarska, Bogusława Zuchowska – Deja, Barbara Ciesielska i Agnieszka Golba wyłoniły zwycięzców. Oto nagrodzeni:

I miejsce - Natalia Sklepińska IC

II miejsce – Karolina Kocyk IB

III miejsce – Lena Rzepkowska IC i Błażej Sikorski IB

Wyróżnienie – Oliwia Podgórska IA

I miejsce – Julia Nowosielska IIA

II miejsce – Julia Zych IIA

I miejsce – Piotr Dubaj IIIC i  Zuzanna Czarnecka IIIE

II miejsce – Zuzanna Wilk IIIE

III miejsce – Filip Szczerba IIIG i Natalia Drzewiecka IIIG

Wyróżnienie – Jakub Szyłkowski IIIB i Jan Wielechowski IIIA

Niezwykle ciekawe prace napłynęły do biblioteki szkolnej w ramach Konkursu Fotograficznego „Kocham czytać, czytam wszędzie”. Jury w składzie – pan Krzysztof Piekarski, pani Magdalena Piekarska i pani Małgorzata Kamińska przyznało następujące nagrody:

I miejsce – Michalina Dudwałd IIIF

II miejsce – Gabriela Szmurna IIIF

III miejsce – Maksymilian Majer IIIE i Mieszko Pieńkos IC

Wyróżnienie – Maja Kamińska IIIF

Konkursowe prace plastyczne „Ilustracja do mojej ulubionej książki”, zrobiły na jury ogromne wrażenie. Wybór był trudny, jednak po długiej debacie pani Mariola Michalska, pani Renata  Golatowska i pani Magdalena Piekarska wyłoniły zwycięskie prace.

I miejsce – Karolina Stępień IIIA

II miejsce – Karol Morawski ID