„Jeśli okaże się, że ktoś jest wybitnie uzdolniony, a ponadto ma charakter i chęć działania, to dzięki wytrwałej pracy może rzeczywiście sięgnąć po sukces”

Irena Szewińska, Patron Szkoły

Znamy wyniki konkursów przedmiotowych Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Daniel Bernatowicz został laureatem Konkursu Matematycznego, a tym samym obronił tytuł laureata uzyskany w ubiegłym roku. W roku 2017/18 Daniel otwiera listę zwycięzców - uzyskał 100% wynik. Opiekunem naszego geniusza matematycznego, jest p. Jolanta Wałachowska, która z ogromną pasją realizuje w szkole innowację „Matematyczna Głębia”.

Daniel uzyskał również jedyny w Pułtusku tytuł Finalisty Konkursu Chemicznego MKO. Współtwórczynią sukcesu jest pani Elżbieta Szymańska.

Kacper Piekarski przygotowany przez panią Elżbietę Suwińską został Finalistą Konkursu Historycznego osiągając najlepszy wynik wśród uczniów pułtuskich szkół.

Dzięki zaangażowaniu opiekunów oraz wynikom osiąganym przez ich uczniów szkoła nasza od lat postrzegana jest jako kuźnia talentów matematycznych, chemicznych i historycznych.

Dziękujemy i gratulujemy!

Konkursy MKO to najważniejsze konkursy przedmiotowe w polskiej edukacji. Ich zwycięzcy zaś to najwytrwalsi realizatorzy swoich naukowych pasji. Tytuł laureata otwiera drzwi do wybranej szkoły i zwalnia z danej części egzaminu gimnazjalnego dając jednocześnie maksymalną ilość punktów.