Projekt „Far beyond the barriers - Daleko ponad barierami” został zaakceptowany przez Narodową Agencję o numerze referencyjnym 2021-2-PL01-KA220-SCH000048936 w  sektorze Edukacja szkolna programu Erasmus+ w ramach Akcji 2, Partnerstwa na rzecz współpracy, Partnerstwa współpracy (KA220-SCH) w terminie do 5 listopada 2021 r

W ramach projektu „ Far beyond the barriers ” będziemy dążyć do zapewnienia wysokiej jakości edukacji włączającej oraz promować uczenie się przez całe życie.

Skoncentrujemy się ponadto na włączeniu uczniów z trudnościami w uczeniu się oraz będziemy  dążyć do podniesienia świadomości społeczeństwa, że ​​uczniowie niezależnie od trudności w nauce (dysleksja, dyskalkulia, dysgrafia, ADHD itp.) mogą kształcić się w tej samej szkole, w tym samym środowisku, co ich rówieśnicy.

Koordynatorem projektu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. Projekt będzie realizowany we współpracy z  stowarzyszeniami: Profesjonalnych Wychowawców i Przedsiębiorców ze Stambułu w Turcji, Asociatia Edulifelong z Targu Jiu w Rumunii oraz  Klubem Młodej Przedsiębiorczości w Edukacji, Młodzieży i Sportu z Ankary w Turcji.

Informacje o projekcie:

3  europejskie państwa: Polska, Turcja, Rumunia

4 szkolenia dla nauczycieli.

2 spotkania międzynarodowe

7 spotkań online

1 wydarzenie inaugurujące projekt

2 rezultaty projektu: Przewodnik dotyczący tworzenia włączającej klasy,  Przełamywanie barier w edukacji włączającej – Kurs online z 5 modułami