„W hołdzie Niepodległej” to tytuł projektu, który realizowany jest jako odpowiedź na ogłoszenie przez Ministra Edukacji Narodowej roku szkolnego 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. Honorowy patronat nad naszym przedsięwzięciem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Mazowiecki Kurator Oświaty. Bardzo wiele planów już zrealizowaliśmy: zaprezentowano, w Ciechanowie dla gości z rejonu Delegatury KO w Ciechanowie (16.05.2018 r.)

oraz w sali Maneż dla społeczności Pułtuska (29.05.2018 r.),

przepiękny spektakl teatralny „Niepodległa słowem zapisana”. 26 kwietnia 2018 r. uczniowie klas trzecich pułtuskich szkół podstawowych, z białoczerwonymi chorągiewkami, przemaszerowali  ulicami miasta w „Marszu gwiaździstym” z okazji Święta Flagi.

863 młodych sportowców  rywalizowało w XV Międzynarodowych  Biegach Przełajowych Ireny Szewińskiej – „Dla Niepodległej” (25.04.2018 r.).

Klasa realizująca matematyczną innowację pedagogiczną  zorganizowała grę miejską „Matematycy dla Niepodległej”. W sesji wiosennej gry wzięli udział uczniowie oddziałów gimnazjalnych (24.05.2018 r.) , w jesiennej sesji szkół podstawowych powiatu pułtuskiego (03.10.2018 r.).

Trwają prace podsumowujące ogłoszone konkursy:

- fotograficzny „Piękna Niepodległa – Powiat Pułtuski”,

- literacki „Dla Niepodległej”,

- multimedialny „Ojczyznę – kocham i rozumiem”.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację projektu, a gratulujemy wyróżnionym i nagrodzonym w konkursach. Podsumowanie już wkrótce.

Zapraszamy na wielki finał projektu „W hołdzie Niepodległej” 9 listopada 2018 r. do  sali  Maneż  w Domu Polonii w Pułtusku.