22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Nasza szkoła od wielu lat włącza się w odchody tego dnia. Zaprasza do wspólnego świętowania koleżanki i kolegów z przedszkoli oraz szkół podstawowych położonych na terenie gminy Pułtusk. Podobnie było i w tym roku.

W ramach obchodów Dnia Ziemi wszyscy mieli okazję uczestniczyć w konkursie ekologicznym „ Ziemia jest naszym domem” zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 w kilku kategoriach wiekowych.

Kategoria I, która obejmowała najmłodszych, dzieci uczęszczające do miejscowych przedszkoli  i klas zerowych szkół podstawowych. Uczestnicy tej kategorii mieli za zadanie przygotować pracę plastyczną na temat „Przyroda wokół nas”.

Kategoria II „ Ubieram się eko” skierowana do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Zadaniem uczniów było przygotowanie stroju z materiałów ekologicznych.

Kategoria III zatytułowana„ Cuda z odpadów”,  adresowana była do uczniów

klas IV-VI szkół podstawowych. Uczniowie mieli za zadanie wykonać zabawkę lub przedmiot użytkowy z materiałów ekologicznych.

Kategoria IV skierowana była do  uczniów klas VII - VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjum. Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu na temat „Osobliwości przyrodnicze miasta Pułtusk”.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 78 uczniów. Spośród nich komisja  wyłoniła laureatów.

Prezentacja nagrodzonych i wyróżnionych prac uczniów oraz wręczenie nagród miało miejsce 28 kwietnia 2019r. podczas Pikniku Ekologicznego „ Pułtusk … Naturalnie!” zorganizowanego w ramach Gminnych Obchodów Dnia Ziemi.

Honorowy patronat nad konkursem ekologicznym „Ziemia jest naszym domem”, którego organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 objęli Burmistrz Miasta Pułtusk i Nadleśniczy Nadleśnictwa Pułtusk.

Ponieważ nasza inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem, liczymy na jej kontynuację w następnym roku szkolnym.