Marzec to bezapelacyjnie matematyczny miesiąc. W każdą pierwszą środę marca wypada Światowy a 12. marca  Polski Dzień Matematyki natomiast 14.03 to nie tylko słynne już Święto Liczby π (3.14..), ale również data urodzenia Alberta Einsteina, Józefa Przerwy–Tetmajera – matematyka i poety oraz wielkiego polskiego matematyka – Wacława Sierpińskiego.

Rok 2019 ogłoszony został przez Senat RP Rokiem Matematyki i  w tym roku obchodzimy setną rocznicę założenia Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Trudno nad tymi faktami przejść do porządku dziennego, więc Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4  im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku również oddała hołd Królowej Nauk. Poza drobnymi działaniami przybliżającymi dorobek polskich matematyków na przestrzeni ostatnich stu lat, czy uczczeniem liczby π (Ludolfiny) włączyliśmy się również w projekt Polskiego Towarzystwa Matematycznego i Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki budując żywy TRÓJKĄT SIERPIŃSKIEGO. Klasa IIIa Gimnazjum zaprojektowała i przygotowała ustawienie 243 uczniów na szkolnej hali. Udało się!!!!!  Fotorelacja z kolejnych etapów przygotowań i końcowy efekt w załączeniu.