Komunikat MKS Pułtusk dotyczący letniego wypoczynku:

MKS Pułtusk od prawie 30 lat organizuje letni i zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży. Sytuacja epidemiologiczna, w jakiej się obecnie znajdujemy, zmusza nas do gruntownych przemyśleń. Władze państwowe i oświatowe nie wykluczają organizacji wypoczynku w okresie najbliższych wakacji. Warunkują go jednak tak dużą ilością ograniczeń,

że ich spełnienie nie jest możliwe. Gdyby je wszystkie nawet spełnić, to i tak nie ma gwarancji bezpiecznego wypoczynku, a to jest dla nas najważniejsze. Wyjazd dzieci na tak zorganizowany wypoczynek byłby bardzo drogi a jego atrakcyjność bardzo wątpliwa. Przy obecnym stanie prawnym organizatorzy wypoczynku nie mogą pozwolić uczestnikom na kontakty z innymi grupami. Nie wolno pozwalać dzieciom na robienie zakupów w sklepach itd., itp. Możemy jechać w każde miejsce w Polsce, ale praktycznie nie możemy opuszczać miejsca zakwaterowania a i w tym miejscu zakwaterowania praktycznie nic nie wolno!

W tych warunkach MKS Pułtusk nie będzie organizował wypoczynku w 2020 r.

Nie chcemy narażać dzieci na niebezpieczeństwo wynikające z przebywania w dużym zgromadzeniu w oddaleniu od rodziców. Nie chcemy jednak  i nie możemy pozostawić rodziców i dzieci bez pomocy z naszej strony. Dlatego chcemy przedstawić Państwu propozycję wyjścia z tej trudnej sytuacji. Dla grup z Pułtuska mamy zarezerwowane w Stasikówce koło Zakopanego miejsca w pensjonacie, w którym wypoczywamy od lat. My – wychowawcy dotychczasowych kolonii – będziemy tam prywatnie wypoczywać w terminie 27.06.- 7.07.2020 r. (chcemy w ten sposób pomagać właścicielom w przetrwaniu kryzysu).  Istnieje możliwość, aby w tym terminie rodziny z dziećmi (lub bez) dojechały do pensjonatu. Będą zakwaterowane zgodnie ze wszystkimi wytycznymi w bardzo dobrych warunkach i taniej, niż w innych miejscach. Będą mogły chodzić w góry naszymi trasami lub na własną rękę. Będą mogły liczyć na podpowiedzi z naszej strony, dotyczące tras. Będą też mogły korzystać ze sprzętu sportowego, którym dysponujemy. Zainteresowanych prosimy o szybki kontakt – tel. 503 613 702 w celu uzyskania dodatkowych informacji i wstępnej rezerwacji.

Zupełnie inaczej przedstawia się sprawa wypoczynku w Pucku. Tam wypoczywaliśmy w budynku szkoły i nie da się zorganizować zakwaterowania jak w pensjonacie. Możemy jednak pomagać w indywidualnym poszukiwaniu zakwaterowania w tym mieście – jednym z ostatnich, w których nie ma tłoku na plaży!

Prezes MKS – Sławomir Krysiak