Instytut Matki i Dziecka w Warszawie od września 2017 r. do grudnia 2018 r. na zlecenie Ministerstwa Zdrowia, w ramach realizacji celów Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 realizuje projekt:  Ocena skuteczności interwencyjno-profilaktycznego programu poprawy zachowań  zdrowotnych 15 letnich dziewcząt z wykorzystaniem techniki telemonitoringu –w skrócie ZDROWA JA.

Do udziału w projekcie zostały zaproszone dziewczęta z dwóch klas gimnazjalnych (2b i 2c) Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z Klasami Sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. W założeniu projekt ma się przyczynić do: wzrostu zainteresowania dziewcząt zdrowiem swoim oraz otoczenia; bieżącej poprawy aktywności fizycznej; ograniczenia zachowań związanych z siedzącym trybem życia, poprawy nawyków żywieniowych; rezygnacji z zachowań ryzykownych tj. palenia papierosów, picia alkoholu, czy zażywania narkotyków oraz podniesienia ogólnej wiedzy dziewcząt w zakresie zdrowia. Projekt ma charakter innowacyjny: 30 uczennic naszej szkoły otrzyma opaski monitorujące ich aktywność fizyczną. Będą też korzystać z aplikacji wspomagającej je w prowadzeniu zdrowego stylu życia oraz uczestniczyć w warsztatach o tej tematyce. Opaski i dostęp do aplikacji, to nie tylko narzędzia promujące zdrowie, ale również modny, technologicznie zaawansowany gadżet, który sprawi, że udział w projekcie będzie dla dziewcząt dobrą zabawą. Życzymy powodzenia!

Szkolni koordynatorzy projektu